piątek, 11 marca 2016

Zainwestuj w siebie: podróżeUwaga! Najpierw puść sobie muzyczkę, a potem przeczytaj. Klik.Jesteśmy w dobie internetu, smartfonów i wszystkiego na już, na teraz, zaraz i najlepiej na wynos. W dobie pośpiechu i wyścigu z codziennością. W dobie stresu i obowiązków.Każdy z nas w tych czasach potrzebuje odrobinę resetu i odpoczynku od tego co musi, a nie tego co potrzebuje. Podobna sytuacja spotkała i mnie. Okazało się, iż w momencie totalnego przemęczenia materiału otrzymałam niesamowity dar od losu (a w zasadzie od szefa ;) - tydzień wolnego.Nie wahałam się zbyt długo. Postanowiłam zrzucić z siebie koc codzienności, spakować walizkę i odwiedzić nadmorską miejscowość nie tak bardzo oddaloną kilometrami od mojego miejsca zamieszkania, jednak na tyle odległą, by nie pakować do bagażu: zmartwień, stresów i wszystkich moich masek codzienności. Można powiedzieć, że pojechałam bez niczego (no nie licząc tych 5 stylizacji w walizce ;). 

Dlaczego lubię podróżować?

Każda przebywana podróż jest dla mnie wyzwaniem. Niekoniecznie wynika to z tego, że w 99 na 100 przypadkach jestem spóźniona! :) W żadnym wypadku. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie każdy wyjazd, to przekraczanie własnej strefy komfortu. To przetestowanie nas samych, jak poradzimy sobie w nowej, niewygodnej dla nas sytuacji. 

Wychodzę z założenia, że nie rozwijając się, zarówno na płaszczyźnie fizycznej, ale co najważniejsze, mentalnej, pozostaniemy szarą masą. A ja dążę do tego by być zamaszyście nietuzinkowa. 
Radzę Wam to samo.

Zorganizujcie kilka dni wolnego, spakujcie manatki i wyruszcie w nieznane. Nawet podróż z pozoru przewidywalna może odkryć przed Wami swoje nieznane karty. Loteria. 

A w tej loterii, albo ustrzelicie pokera, albo pozostaniecie z niczym. Albo będzie Wam cholernie niewygodnie, albo przykryci pierzyną codzienności pozostaniecie w bezruchu. 

Ja z mojej podróży wracam na tarczy. Bogata w łupy, jakimi są wspomnienia,  fajne spostrzeżenia i piękne widoki. 

Czego chcieć więcej?

Pozdrawiam z pociągu,


Zamaszyście Podpisana,
Ja.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza